MİMARİ PROJE
ACE Mimarlık

ACE mimarlık olarak

30 seneyi aşkın proje üretim sürecimizde sizlerin hayatlarına dokunmaktan ve sizlere yeni yaşam olasılıkları sunmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. “Angora Evleri”, “Parkoran Konutları”, “Nefis Çankaya Evleri”, gibi marka olmuş ve çevresini tanımlar hale gelmiş projelerimize “VANTAGE” ile bir yenisini eklemekten ötürü gururluyuz. Bu ölçekteki bir projenin kullanıcılarına söyleyeceği sözlerin olması gerekir. Ortaya çıkan yapı grubu binaların yan yana gelmiş halleri olmanın ötesinde insanların hayatlarına, modern kent yaşantısına bir öneri getirmeli bir duyarlılık sunmalıdır. Sizlerin beğenisine sunulan “VANTAGE” projesi, işte bu amaç ile hazırlanmış kendi kimliğini ve yaşam önerisini ortaya olabildiğince net bir biçimde koyan özgün bir çalışmadır. Yaklaşık bir seneyi aşkın bir hazırlık ve üretim süreci sonunda her detayı en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş, kent kültürünün yapı taşları harmanlanarak lüks kavramı yeniden tanımlanmıştır. “VANTAGE” projesi, villa yapı türünün yaşam tarzı ve prestijini çok katlı yapının konfor ve donatıları ile birleştirerek sizlere benzersiz bir Ankara manzarası eşliğinde sunmaktadır.

Her bir dairenin sahip olduğu büyük kat bahçe ve terasları yeşili konutların içine taşırken, standartların çok üstünde bir dış mekân yaşantısına imkân vermektedir. Konutların henüz giriş holünden itibaren sizi çepeçevre saran panorama yüksek tavan ve kat boyunca tasarlanmış geniş doğramalarla birlikte evin her bir köşesinde yaşantıya eşlik eder. Tasarım, konut yaşantısının gün içindeki farklı kullanımlarına uygun olarak mahremiyete ve kalabalık misafirliklere aynı anda imkân verecek biçimde tasarlanmış, akışkan mekân kurgusu iç yaşam alanı ve kat bahçelerini bir birlerini destekler biçimde sunmuştur. Her bir birime 4 kapalı otopark ayrılmış olan projede yeşil çatı bahçeleri ve geniş rekreasyon alanı Oktan Nalbantoğlu’nun ince çizgileriyle örülmüş bir peyzaj ile konutları sarmakta ve yürüyüş yolları, hobi bahçeleri, spor ve eğlence alanları ile bir bütünlük ortaya koymaktadır.

Bu uzun ve emek gerektiren çalışmada özveri ile yer alan bütün ekip arkadaşlarıma ve bu maratonu soluksuz koşan sevgili Aykut Akdeniz’e teşekkür ediyorum. Kurucumuz Ahmet Can Ersan ve kıymetli ortaklarım Nilgün Deniz ve Uğur Furtana’nın süreç içindeki varlık ve katkıları projenin bu noktaya ulaşmasında şüphesiz çok büyük önem taşımaktadır. Statik Proje müellifimiz Zafer Kınacı’ya, Mekanik Proje müellifimiz Volkan Ünlü’ye, Elektrik Proje müellifimiz Özgür Ulupınar’a, Peyzaj Projesi müellifimiz Oktan Nalbantoğlu’na ve Altyapı Proje müellifimiz Murat Atasoy’a emeklerinden ve sergiledikleri üst düzey mühendislik ve tasarım yaklaşımından ötürü teşekkür ediyorum. Hiçbir proje tek başına tasarımcının başarısı olmuyor. Her aşamada bizi destekleyen, ACE mimarlık olarak bizlere bu güzel arsada çalışma imkanı tanıyan, bu arsanın içindeki müziği ortaya çıkarmamıza fırsat veren, sahip oldukları vizyon, yenilikçi ve saygın yaklaşım ile projeyi geliştirmemize olanak sağlayan Kalenderler A.Ş. Yönetim Kuruluna şükranlarımızı sunarız.

Orçun Ersan

PEYZAJ PROJESİ
On Tasarım

Vantage Ümitköy Projesi

gerek konumu gerekse yerleşim tipolojisi ile Ümitköy bölgesine değer katacak bir projedir. Projeyi değerli kılan en önemli argüman; mimari ve peyzajın projenin kurgulanması sürecinden itibaren birlikte var olmaya dayalı bir ilişki sonucunda ortaya çıkmış olmasıdır. Mimari ve peyzajın bu uyumu, konutlarda yaşayan insanların konforlu ve çevre kalitesi yüksek bir yaşam alanına sahip olmasını sağlamaktadır. Bitkisel düzenlemenin çeşitliliği ve sahip olduğu yüksek standart ile su ögesinin birlikte oluşturmuş olduğu uyum Vantage Ümitköy projesinin sunmuş olduğu peyzaj kalitesini benzer konut projelerinden farklı bir noktaya taşımaktadır. Vantage Ümitköy projesinde konut blokları adeta yeşil bir koruluğun içinde kaybolmaktadır. Tüm bu özellikleriyle peyzaj tasarımı mimariye ve yakın çevresine değer katmaktadır. Konut sahipleri projenin her noktasında yeşilin, suyun ve rekreasyon etkinliklerinin keyfini yaşama şansına sahip olacaklardır. Proje sunmuş olduğu peyzaj kalitesi ile sadece kendi içinde bulunduğu çevrenin değil, aynı zamanda yakın çevresinde bulunan konut yerleşimlerinin de kalite ve standardını yükseltecektir. Proje kapsamında; Tematik bahçeler, geniş çim alanlar, koruluk, gölet ve havuzlar, hobi bahçeleri, oturma ve dinlenme alanları, spor alanları, çocuk oyun alanları, koşu ve gezinti yolları, avlu bahçeler, oturma ve dinlenme alanları yer almaktadır.

Oktan Nalbantoğlu

İÇ MİMARİ PROJE
PROFİT - Neşet Güne

Vantage Farkıyla...

Ankara’ya, Ankaralı’lara farklı bir kimlik kazandıracak bir proje Vantage.. Villa genişliğindeki dairlerde, apartman konforunu ve güvenliğini hissetme ayrıcalığına sahip olmak isteyenlerin, tam da hayallerindeki yaşamı sürebilecekleri bir yer burası. Her dairenin ayrı bir girişi olan hizmetli odalarının olduğu; istediğiniz zaman her türlü donanıma sahip spor merkezine inebileceğiniz, dostlarınızla vakit geçirmek ya da iş görüşmelerinizi yapmak için kiralayabileceğiniz salonlara sahip bir sitede oturmayı kim istemez ki..? Ya da tüm dairelerinde en üst sınıf malzemelerin kullanıldığı, çok geniş mekanlarda yaşamayı..? Biz bu seçkin projede yer almaktan gurur duyduk ve çizerken çok keyif aldık, umarız sizler de sağlıkla ve keyifle yaşarsınız!

Neşet Güne / Esin Cankılıç